Puchar Davisa: Murray i spółka nie obronią tytułu!

25

Tenisowa reprezentacja Wielkiej Brytanii nie zdoła po raz drugi z rzędu zdobyć Pucharu Davisa. W decydującym spotkaniu Leonardo Mayer (Argentyna) wygrał w czterech setach z Danielem Evansem (Wielka Brytania). Finałowymi przeciwnikami Argentyńczyków będą reprezentanci Chorwacji.

Przed niedzielnymi meczami awans do finału był sprawą otwartą. Argentyńczycy wygrali w piątek oba single, ale bracia Murray zdobyli kontaktowy punkt w sobotnim deblu. Tenisistom z Ameryki Południowej potrzebne było już tylko jedno zwycięstwo, natomiast Brytyjczycy stali pod ścianą i musieli popisać się w ostatnim dniu rywalizacji stuprocentową skutecznością.

Wyspiarze plan zrealizowali tylko w połowie. Andy Murray zgodnie z oczekiwaniami nie miał żadnych problemów z pokonaniem Guido Pelli. Wicelider rankingu ATP wygrał 6:3 6:2 6:3 i doprowadził do remisu. Do decydującego starcia początkowo byli przymierzani Kyle Edmund i Juan Martin del Potro. Jasnowłosy Brytyjczyk nie najlepiej spisał się w swoim pierwszym starciu singlowym i został zastąpiony przez Daniela Evansa. O wiele ryzykowniejszą decyzję podjął Daniel Orsanic. Kapitan Argentyńczyków zmęczonego del Potro wymienił na Leonardo Mayera.

29-letni tenisista z Corrientes nie rozgrywa najlepszego sezonu w karierze, ale w reprezentacyjnych barwach po raz kolejny potrafił wznieść się na wyżyny. Wygrał 4:6 6:3 6:2 6:4 z Evansem i zapewnił swojej drużynie awans do finału.

Przypomnijmy, że w I rundzie rywalami Argentyńczyków byli Polacy. Nasi reprezentanci również nie poradzili sobie z Leonardo Mayerem, który zdobył wówczas dla swojej drużyny dwa punkty. Argentyńczyków powstrzymać mogą już tylko Chorwaci. Finałowe starcie tych dwóch drużyn zostanie rozegrane w dniach 25-27 listopada. Gospodarzami spotkania będą Chorwaci.