Miami: Linette pożegnała się z turniejem

43

Magda Linette przegrała z Alison Riske 6:1, 0:6, 2:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Miami (pula nagród: 8 648 508 dolarów).

Początek spotkanie zdecydowanie należał do polskiej tenisistki, która oprócz wygrywania własnych podań, dwukrotnie przełamywała Amerykankę, dzięki czemu najpierw objęła prowadzenie 5:0, a tuż potem zakończyła seta wynikiem 6:1. Druga odsłona na nieszczęście poznanianki miała już diametralnie inny przebieg. To Riske zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami na korcie, przez co kolejne gemy seryjnie zasilały jej konto. Mimo zaciętej walki przy swoim serwisie Polka ani razu nie była w stanie uchronić się przed przełamaniem i przegrała tę partię do zera. W decydującej rozgrywce Linette zdołała przerwać niekorzystną passę, lecz od stanu 2:2 gra została ponownie zdominowana przez 27-latkę z Pittsburgha, która wygrała cztery kolejne gemy i tym samym zameldowała się w drugiej rundzie zawodów.