Miami: Osaka lepsza od Sereny, awans Azarenki

54

Środowe pojedynki Pań w Miami obfitowały w wiele emocji i niespodzianek.

Victoria Azarenka na krocie centralnym podejmowała Catherine Bellis. O ile na Wimbledonie oglądaliśmy wyrównane starcie, tak tutaj warunki dyktowała Białorusinka. W pierwszym secie straciła 3 gemy, a w drugim, głównie przez bardzo słabą dyspozycję rywalki, nie straciła gema. W trzeciej rundzie przyjdzie jej się mierzyć z agresywnie grającą Madison Keys.

Z imprezą pożegnała się Serena Williams. Reprezentantka gospodarzy, która szuka formy po urodzeniu córki nie miała łatwego zadania w pierwszej rundzie. Na jej drodze stanęła bowiem triumfatorka z Indian Wells, Naomi Osaka, a spotkanie było zapowiadane jako hit dnia. Rywalizacja nie obfitowała w wiele zaciętej gry – młodsza z sióstr Williams nie była pewna swoich uderzeń, co skrzętnie wykorzystywała Japonka. Po 77 minutach gry tablica wyników wskazała wynik 6:3 6:2 na korzyść 20-latki z Osaki.

W trzeciej rundzie bez gry zameldowała się Garbine Muguruza. Jej rywalka, Amanda Anisimova, poddała mecz walkowerem z powodu kontuzji stopy.

Awans do kolejnej fazy turnieju uzyskały również m.in. Monica Puig, Alize Cornet oraz Daniele Collins.