Australian Open: Grecka tragedia Federera, Nadal demoluje Berdycha, Tiafoe wciąż zadziwia

34

Dziś pojedynki dolnej drabinki mężczyzn w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich).

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) zdemolował 6:0, 6:1, 7:6(4) Tomasa Berdycha (Czechy). Pierwszego gema Berdych wygrał dopiero przy stanie 3:0 w drugim secie. Jedynie trzecia partia była zacięta, Tomas miał piłkę setową przy serwisie Rafy. Nadal po raz dwudziesty w karierze wygrał z Czechem. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie obchodzącym 21 -sze urodziny Frances Tiafoe (USA), który po ponad trzy godzinnej batalii wygrał 7:5, 7:6(6), 6:7(1), 7:5 z Grigorem Dimitrovem (Bułgaria, 20).

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 14) wyrzucił z turnieju obrońce tytułu Rogera Federera (Szwajcaria, 3). Zwyciężył , 6;7(11) 7:6(3), 7:5, 7:6(5).

W pierwszym secie bez breaka. Długi tiebreak, Grek miał trzy piłki setowe, ostatecznie za czwartą okazją Szwajcar wychodzi na 1:0. W drugiej partii Roger miał osiem szans na przełamanie, ale końcówka znowu rozgrywała się w dodatkowej rozgrywce, która padła łupem Stefanosa.

Pierwsze przełamanie w meczu nastąpiło w trzeciej odsłonie. W 12 gemie przy 6:5 zdobył je Grek. Czwarty set to kolejny tiebreak. Niesamowita końcówka i wygrywa cale spotkanie 20 – letni Tsitsipas. W całym meczu zaserwował 20 asów i wybronił wszystkie 12 break-pointów. W meczu o półfinał zagra z Roberto Bautista Agutem (Hiszpania, 22), który pokonał 6:7(6), 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 Marina Cilica (Chorwacja, 6). To trzecia pięciosetówka Hiszpana w turnieju.

IV runda gry pojedynczej mężczyzn:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2)  – Tomas Berdych (Czechy) 6:0, 6:1, 7:6(4)
Frances Tiafoe (USA) – Grigor Dimitrov (Bułgaria, 20) 7:5, 7:6(6), 6:7(1), 7:5
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 22) ? Marin Cilić (Chorwacja, 6) 6:7(6), 6:3, 6:2, 4:6, 6:4
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 14) Roger Federer (Szwajcaria, 3) 6:7(11) 7:6(3), 7:5, 7:6(5)