ATP Finals: Zverev lepszy od Cilica

53

W drugim spotkaniu grupy Borisa Beckera rakiety krzyżowali ze sobą zawodnicy rozstawieni z numerami 3 i 5.

O losach pierwszej odsłony zadecydowało przełamanie serwisu Marina Cilica (Chorwacja) w premierowym gemie. Alexander Zverev (Niemcy) w dalszej fazie seta zdołał utrzymywać swoje podanie, a rywal miał spore problemy dzięki regularności Niemca. Set zakończył się wynikiem 6:4.

W drugiej partii oglądaliśmy już dużo lepszą grę w wykonaniu tenisisty z Medjugorie. 29-latek znacznie poprawił serwis i wydawał się być bardziej skoncentrowany. Już w drugim gemie wyszedł na prowadzenie z przewagą breaka, którego zaciekle bronił do samego końca. „Sasha” choć robił dużo by odwrócić niekorzystny wynik, nie zdołał odrobić strat. Przegrał 3:6 i o wszystkim miała zadecydować trzecia odsłona pojedynku.

Finalista tegorocznej edycji Wimbledonu jako pierwszy odebrał podanie rywala i szybko wyszedł na prowadzenie 3:1. Można powiedzieć, że na tym się skończyło. Zawodnik z Bałkanów po kapitulacji serwisowej w szóstym gemie wyraźnie odpuścił. Skrzętnie wykorzystał to Zverev. Kiedy tablica wyników wskazywała 5:4 na jego korzyść, Niemiec jeszcze bardziej się zmobilizował. W gemie przy serwisie przeciwnika triumfował do zera i w całym spotkaniu 6:4 3:6 6:4

We wtorek reprezentantowi naszych zachodnich sąsiadów przyjdzie się zmierzyć z Rogerem Federerem. Zwycięstwo dla jednego z tenisistów oznaczać będzie awans do półfinału turnieju.