ATP Madryt: Janowicz w II rundzie!

46

Jerzy JanowiczJerzy Janowicz (Polska, 24) awansował do II rundy turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000, który rozgrywany jest na czerwonej mączce w Madrycie (pula nagród 4,303,867 euro). Polak po godzinie i dziesięciu minutach pokonał pierwszą rakietę Stanów Zjednoczonych, Sama Querreya (ATP 18) w dwóch szybkich setach, 6:3, 6:4.

Dla Janowicza jest to pierwsze zwycięstwo w Tourze od niemal dwóch miesięcy, gdy w drugiej rundzie turnieju w Indian Wells pokonał w trzech setach Davida Nalbandiana Jest to także pierwsze zwycięstwo naszego zawodnika w  imprezie głównego cyklu ATP World Tour na mączce w historii. W sumie w zawodach ATP to trzydziesty wygrany mecz Jerzyka. Polak zdobył już 45 punktów do rankingu ATP i 21,925 dolarów.

W kolejnej rundzie Łodzianin będzie musiał się postarać o sprawienie nie lada niespodzianki, jeżeli ma nadzieję znaleźć się w 1/8 finału Mutua Madrid Open. Jego przeciwnikiem będzie szósty tenisista świata, Czech, Tomas Berdych.