ATP Dubaj: Finał nie dla Federera!

56

Tomas BerdychTomas Berdych (Czechy, 6) pokonał w trzech setach Szwajcara, Rogera Federera i to nieobliczalnego Czecha zobaczymy w finale turnieju rangi ATP World Tour 500, który rozgrywany jest na twardej nawierzchni w Dubaju (pula nagród: 1,7 miliona dolarów). 27-letni Bardych sprawił tym samym niemałą sensację eliminując z walki o końcowy triumf faworyta publiczności, która już ostrzyła sobie zęby na wielki klasyk, którym miało być starcie Federera z Serbem, Novakiem Djkokovicem. Czech jednak nie miał litości dla utytułowanego rywala wygrywając z Rogerem 3:6, 7:6, 6:4.

Trwający niemal dwie i półgodziny spektakl nie zawiódł jednak oczekiwań. Mimo, że pierwsza partia nie była zyt porywającym widowiskiem, to jednak dwie kolejne nadrobiły stratę z dużym naddatkiem. Dobra gra obu zawodników spowodowała wzrost ładunku emocjonalnego do granic. Wyrównany set zakończył się zwycięstwem Federera, który jednak w kolejnej odsłonie nie potrafił przypieczętować zwycięstwa, z kretesem przegrywając ostatni gem spotkania do zera. Ostatecznie, z wygranej cieszył się Berdych, który w nagrodę stanie naprzeciw lidera światowego rankingu, Serba, Novaka Djokovica, który w nieproporcjonalnie krótszym czasie i w niezłym stylu uporał się z   Argentyńczykiem, Juanem Martinem del Potro. Najwyżej rozstawiony tenisista imprezy nie pozostawił złudzeń co do tego, który tenisista był w tym meczu stroną dominująca. Wygrał w dwóch setach, 6:3, 7:6 i to on jak pierwszy zameldował się w wielkim finale Dubai Duty Free Championships.