ATP Barcelona: Verdasco w kolejnej rundzie

30

Fernando VerdascoFernando Verdasco (Hiszpania, 11) wygrał 2:0 (6:4 6:3) z Kennym de Schepperem (Francja) w drugiej rundzie turnieju w Barcelonie. Hiszpan spokojnie kontrolował całe spotkanie, nie był zagrożony nawet przez chwilę. Pierwszy set rozpoczęli bardzo spokojnie, bez przełamań, choć z wieloma szansami. W czwartym gemie Dasco bronił się z wyniku 0:40 i udało mu się utrzymać serwis. Kilka chwil później wygrał podanie Francuza i wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie wygrał partię 6:4 i był bliżej awansu.

Drugi set obfitował w większą ilość breaków. Zaczęło się już w trzecim gemie, kiedy to de Schepper zagrał słabiej przy najważniejszych piłkach. Fernando powiększył swoją przewagę przy kolejnej okazji i był już niezagrożony (4:1). Odsłona zakończyła się rezultatem 6:3 i to Verdasco zobaczymy w III rundzie turnieju w Barcelonie. Zmierzy się tam z Nicolasem Almagro (Hiszpania, 6).

Fernando Verdasco (Hiszpania, 11) – Kenny de Schepper (Francja) 6:4 6:3

Albert Montanes (Hiszpania) – Alexandr Dolgopolov (Ukraina, 8) 7:6 (5) 6:3

Nicolas Almagro (Hiszpania, 6) – Martin Klizan (Słowacja) 7:5 7:6 (4)

Ivan Dodig (Chorwacja) – Feliciano Lopez (Hiszpania, 13) 6:1 6:4

Teimuraz Gabashvili (Rosja) – David Ferrer (Hiszpania, 2) 6:4 6:2

Santiago Giraldo (Kolumbia) – Fabio Fognini (Włochy, 3) 6:0 4:0 [krecz]

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Albert Ramos (Hiszpania) 7:6 (2) 6:4

Jurgen Melzer (Austria) – Jerzy Janowicz (Polska, 7) 6:4 7:6 (1)

Marin Cilic (Chorwacja, 12) – Andrey Kuznetsov (Rosja) 6:1 7:6 (2)