Zaproszenie na Head Cup

DSC_0642Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat do udziału w czwartym turnieju tenisowym Head Cup o puchar Magdy Linette. Jest to kolejna impreza z cyklu “Tenis 10”, rozgrywana w dwóch nowo powstałych ośrodkach sportowych w Wielkopolsce (Sportoteka Puszczykowo i FairPlayce Poznań).

Łącznie cykl turniejów mini-tenisa obejmować będzie 8 imprez, które zostaną rozegrane w 2015 roku (jeden turniej w miesiącu). W imprezach będą mogły wziąć udział dzieci w wieku 5-10 lat, które rywalizować będą ze sobą w następujących 5 kategoriach:

  • kategoria pierwsze kroki* (dzieci do 7-go roku życia) – pierwszy kontakt z tenisem (gry i zabawy bez rywalizacji na punkty)
  • kategoria niebieska (dzieci 5-6 letnie)
  • kategoria czerwona (dzieci 7-8 letnie)
  • kategoria pomarańczowa (dzieci 9 letnie)
  • kategoria zielona (dzieci 10 letnie)

Pomysłodawcami cyklu turniejów są: Michał Filipiak (manager ośrodka Sportoteka Puszczykowo) oraz Jakub Rękoś (współwłaściciel FairPlayce Poznań). Swojego wizerunku turniejowi użyczyła poznańska tenisistka (sklasyfikowana obecnie w pierwszej setce międzynarodowego rankingu WTA) Magda Linette. Magda wspiera ideę turniejów tenisowych dla dzieci i przy każdej możliwej okazji pojawia się na turnieju. Podczas ostatniej edycji obdarowała uczestników piłkami z autografami oraz gadżetami z turnieju Rolanda Garrosa.

Najbliższy turniej odbędzie się w Puszczykowie (w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym “Sportoteka Puszczykowo” – ul. Kościelna 7) w dniach 29-30.08.2015.

Zgłoszenia do turnieju prosimy dokonywać za pomocą formularza umieszczonego na oficjalnej stronie internetowej www.tenis10headcup.pl

Turniej objęty jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz Prezydenta Miasta Puszczykowa.