WTA Tiencin: Peterson z Watson w grze o tytuł

48

W półfinale w Tiencin (Chiny, WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów) Rebecca Peterson (Szwecja) pokonała 0:6, 6:4, 7:5 Ons Jabeur (Tunezja)

Grały ze sobą po raz drugi. Rok temu we Francji wygrała Szwedka. Pierwszy set bez historii, trzy breaki dla Tunezyjki. W drugiej partii bardziej wyrównana gra,  były trzy breaki. Dwa z nich zdobyła Szwedka, przy 5:4 swoim podaniem doprowadziła do remisu. W trzecim Peterson miała 3:1, przegrała trzy gemy. Kluczowe przełamanie nastąpiło w dwunastym gemie. Mecz trwał 129 minut.

W drugim półfinale Heather Watson (Wielka Brytania) ograła 6:1, 6:4 Weronikę Kudermetową (Rosja). W pierwszej odsłonie były dwa breaki, oba zdobył Brytyjka. Po 25 minutach wyszła na 1:0. W piątym gemie drugiej odsłony breaka zdobyła Watson. Utrzymała go i po 75 minutach zameldowała się finale.