WTA Madryt: Bertens lepsza od Halep

41

W finale turnieju WTA Mutua Madrid Open (Hiszpania, Premier Mandatory, korty ziemne, 7,02 mln dolarów w puli nagród). Kiki Bertens (Holandia, 7)pokonała 6:4, 6:4 Simone Halep (Rumunia, 3).

Grały ze sobą po raz piaty. Bilans remisowy. W pierwszym secie Rumunka prowadziła 4:2, od tego momentu przegrała cztery gemy z rzędu. Po 38 minutach Bertens wyszła na 1:0. W drugim secie Holenderka miała 2:0, Halep zdołała odrobić stratę, ale po chwili znowu straciła podanie. Tym razem Kiki nie dała się dogonić i po 88 minutach odniosła największy sukces w karierze. Od poniedziałku będzie czwartą rakietę świata, jeszcze nigdy żadna Holenderka nie była tak wysoko. W deblu wygrała para tajsko-czeska Hsieh/Strycova.