WTA Hua Hin: Porażki Wang i Broady

486

Turniej w Hua Hin to jeden z ostatnich turniejów WTA w sezonie (125k). Pierwszego dnia z imprezą pożegnało się kilka rozstawionych.

Rozstawiona z numerem 1. Chinka Quiang Wang rywalizowała z Rosjanką Ksenią Lykiną. W pierwszym secie faworytka prowadziła już 5:3, lecz nie zdołała doprowadzić do zwycięstwa w partii. Rywalka dwukrotnie przełamała 25-latkę z Tiencinu i to ona triumfowała wynikiem 7:5. Drugi set dzięki większej regularności padł łupem tenisistki z Azji 3:6. O wszystkim zadecydowała trzecia odsłona. Lykina przy prowadzeniu 5:4 wygrała gem serwisowy oponentki do zera, triumfując 6:4 i w całym spotkaniu 2:1.

Z turniejem pożegnała się także m.in Brytyjka Naomi Broady. Turniejowa ósemka uległa Turczynce Ipek Soylu 4:6 5:7.

WTA Hua Hin: 1 runda:

K.Lykina – Q.Wang (1) 7:5 3:6 6:4

I.Khromacheva – M.Doi (7) 6:4 6:2

I.Soylu – N.Broady (8) 6:4 7:5

B.Haas – P.Plipuech 6:4 6:2

M.Bouzkova – A.Rus 4:6 7:6 6:3

S.Hsieh (4) – Y.Wang 7:5 6:3

V.Golubic – Y.Wisitwarapron 6:0 6:0