WTA Hua Hin: Dayana Yastremska wygyrwa drugi turniej w karierze

44

Dayane Yastremska (Ukraina, 8) pokonała 6:2. 2:6, 7:6(3) Ajle Tomljanović (Australia, 6) w finale turnieju Hua Hin (Tajlandia, korty twarde, 250 tys. $ w puli nagród).

W pierwszym secie zdecydowanie lepsza była 18 – latka z Ukrainy. Trzykrotnie przełamała rywalkę, sama raz tracąc serwis. Druga partia to zwrot akcji, tym razem to Australijka przejęła kontrolę.  Własnym podaniem doprowadziła do wyrównania.

Lepiej decydującą rozgrywkę zaczęła Dayana, wyszła na 2:0. Szybko jednak Ajla nie tylko odrobiła straty, ale od tego momentu wygrała pięć gemów z rzędu. Kolejne cztery gemy wygrała Yastremska, która w trakcie przerw prosiła o interwencje medyczną. Ostatecznie o tym, kto wygra turniej decydował tiebreak. W nim od stanu 3:3, cztery punkty zdobyła Ukrainka. To jej czwarty wygrany turniej, drugi WTA. W grze deblowej najlepszy były Rumunki, Irina Carina Begu/Monica Niculescu.

Final singla

Dayana Yastremska (Ukraina, 8) – Ajla Tomljanović (Australia, 6) 6:2. 2:6, 7:6(3)