WTA Eastbourne: Stosur za silna dla Świątek, Linette lepsza od Radwańskiej

65

Za nami pierwszy dzień kwalifikacji do turnieju z cyklu WTA w Eastbourne. Z „polskiej” ćwiartki w drabince przetrwała tylko Magda Linette.

Iga Świątek nie miała łatwego zadania, bowiem już w peirwszej rundzie skrzyżowała rakiety z wielkoszlemową mistrzynią – Samanthą Stosur. Po ostatnich wynikach Warszawianki wszyscy kibice ostrzyli sobie zęby na wyrównaną walkę, ale mogli się nieco zawieść. Australijka w pierwszej odsłonie nie dała szansy wykazać się biało-czerwonej i dzięki małej ilości niewymuszonych błędów wygrała seta bez straty gema. Druga partia nie przyniosła wyczekiwanej zmiany. Nasza reprezentantka weszła na wyższe obroty, ale zdołała ugrać zaledwie 3 gemy. Po 57 minutach, Iga pożegnała się z marzeniami o głównej drabince turnieju.

W finałowej rundzie eliminacji, na przeciw 35-latki z Brisbane stanie Magda Linette. Tenisistka niesiona ostatnim triumfem w Manchesterze uporała się dziś z powracającą do formy Urszulą Radwańską, choć nie bez problemów. O losach pierwszej partii zadecydował dopiero tie-break, w którym to Poznanianka wygrała do trzech. W dalszej fazie spotkania, warunki dyktowała już tylko młodsza z tenisistek i wynikiem 7:6 6:1 potwierdziła swój awans do kolejnej fazy kwalifikacji.

WTA Eastbourne: Wyniki: 1. runda kwalifikacji:

Iga Świątek (Polska) – Samantha Stosur (Australia) 0:6 3:6

Magda Linette (Polska) – Urszula Radwańska (Polska) 7:6(3) 6:1