WTA Charleston: Linette triumfuje po trzech godzinach walki z Graczewą

738

Magda Linette potrzebowała blisko trzech godzin gry, by pokonać Warwarę Graczewą w turnieju WTA 500 w Charleston. Ostatecznie polska tenisistka zwyciężyła w trzech setach z wynikiem 6:7(3), 7:5, 6:4, dzięki prostemu błędowi Rosjanki, który przesądził o wyniku tego spotkania.

Z racji ostatnich wyników Warwary Graczewej, pojedynek z nią zapowiadał się na trudne zadanie dla Magdy Linette. W końcu podczas ich ostatniego spotkania, które odbyło się w lutym w Austin, to Rosjanka wygrała 6:3, 4:6, 6:4.

Magda Linette vs. Varvara Gracheva | 2023 Charleston Round 2 | WTA Match Highlights – YouTube

Jednak tym razem to polska tenisistka odniosła zwycięstwo. Dzięki wygranej nad Graczewą, Linette awansowała do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z Madison Keys.

Sama walka trwała niemal trzy godziny, w trakcie których obie zawodniczki walczyły zaciekle o każdy punkt. Ostatecznie, mimo trudnego początku, to Linette była lepsza w kolejnych dwóch setach.

Spotkanie zakończyło się po piątej piłce meczowej, kiedy to Graczewa popełniła prosty błąd, zakończony autem. To właśnie ten błąd Rosjanki przesądził o wyniku meczu i dał szansę Magdzie Linette na dalszą grę w turnieju.