WTA Budapeszt: Świątek wyeliminowana przez obrończynię tytułu

56

Iga Świątek przegrała z rozstawioną z numerem pierwszym Alison Van Uytvanck 4:6, 5:7 w drugiej rundzie halowego turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Budapeszcie.

Polka bardzo udanie, bo „na sucho” otworzyła cały pojedynek, lecz od trzeciego gema broniąca mistrzowskiego tytułu Van Uytvanck zaczęła utrudniać jej obronę własnego podania. Świątek zdołała jeszcze przy tej okazji oddalić dwa break-pointy, ale już w gemie numer pięć głównie własne błędy kosztowały ją stratę serwisu. W kolejnych minutach 17-latka z Warszawy miała łącznie trzy szanse na zniwelowanie straty, jednak Belgijka za każdym razem wychodziła z opresji obronną ręką i finalnie premierowa odsłona trafiła na jej konto wynikiem 6:4.

W drugim secie, po wyrównanym początku, 24-latka z Vilvoorde ponownie jako pierwsza zdobyła przewagę przełamania. Warszawianka nie bała się podejmować prób ataku, lecz miewała problemy ze skutecznym kończeniem akcji przy siatce i zdobywaniem punktów po wywalczeniu przewagi pozycyjnej, co znacznie bardziej doświadczona rywalka wykorzystywała. Kiedy wydawało się, że ta część gry zakończy się podobnie do poprzedniej, reprezentantka Polski w świetnym stylu zerwała się do walki i do zera wygrała gema przy serwisie Belgijki, gdy ta podawała na mecz. Na nieszczęście swoje i polskich kibiców Świątek nie zdołała utrzymać tak wysokiego poziomu gry i po chwili straciła swoje podanie. Drugiej okazji na zamknięcie pojedynku Van Uytvanck już nie zmarnowała i po godzinie i 42 minutach rywalizacji zameldowała się w najlepszej ósemce zawodów. Jej przeciwniczką w walce o półfinał będzie jutro Kateryna Kozłowa, która w ostatnim spotkaniu dnia rozgromiła w 58 minut Madison Brengle 6:0, 6:1.

W pozostałych dzisiejszych starciach o ćwierćfinał oznaczona numerem piątym Jekaterina Aleksandrowa 6:4, 6:0 pokonała Arantxe Rus, turniejowa „ósemka” Marketa Vondrousova po ciężkim boju poradziła sobie z Anną Blinkową, wygrywając 7:6(6), 3:6, 6:3, a Irina-Camelia Begu wynikiem 6:2, 6:3 wyeliminowała z dalszej gry Jewgieniję Rodinę.