WTA Berlin: Cornet broni meczowej, Azarenka lepsza od Peguli

56

W ćwierćfinale w Berlinie (Niemcy) WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 565,5 tys. dolarów Belinda Bencic (Szwajcaria, 5) pokonała 6:4, 4:6, 7:6(4) Jekaterinę Aleksandrową (Rosja). Obie zdobyły po cztery breaki. mecz trwał 151 minut. Wiktoria Azarenka (Białoruś, 7) wygrała 6:2, 5:7, 6:4 z Jessicą Pegulą (USA). Amerykanka odrabiała starty ze stanu 2:6, 2:4. W trzecim secie miała 3:2.

Alize Cornet (Francja) zwycięża 4:6, 6:3, 7:6(5) z Garbine Muguruzą (Hiszpania, 6). W trzeciej partii Franczuka wybroniła plikę meczową, sama zakończyła spotkanie za piątą okazją. Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) ograła 7:6(4), 2:6, 7:6(0) Madison Keys (USA).

Ćwierćfinały

Belinda Bencic (Szwajcaria, 5) – Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:4, 4:6, 7:6(4)
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 7) – Jessica Pegula (USA) 6:2, 5:7, 6:4
Alize Cornet (Francja) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) 4:6, 6:3, 7:6(5)
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) – Madison Keys (USA) 7:6(4), 2:6, 7:6(0)