WTA Abu Zabi: Ciężki bój Kenin i Switoliny

43

W trzeciej rundzie turnieju w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie,
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów) Sofia Kenin (USA, 1) ograła 3:6, 7:6(5), 6:4 Julie Putincewą (Kazachstan, 13). W pierwszym secie jeden break dla Julii. W drugim nie wykorzystał piłki meczowej, w tiebreaku miała 3:1,. W decydujacej odsłonie miała szanse na 5:5. Aryna Sabalenka (Białoruś, 4) ogrywa 6:2, 6:4 Ons Jabeur (Tunezja, 15).

Elina Switolina (Ukraina, 2) pokonała 3:6, 7:6(5), 6:4 Jekaterine Aleksandrową (Rosja, 17). Rosjanka już wysoko przegrywała, doprowadziła do trzeciego seta. W nim nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i dwóch piłek meczowych.  Maria Sakkari (Grecja, 9) wygrywa 7:5, 6:4 z  Garbine Muguruzą (Hiszpania, 5). Greczynka wybroniła 12 z 13 break-pointów, sama trzy razy przełamała.

Trzecia runda

Sofia Kenin (USA, 1) – Julia Putincewa (Kazachstan, 13) 3:6, 7:6(5), 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 2) – Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 17) 6:2, 6:7(5), 7:6(8)
Aryna Sabalenka (Białoruś, 4) – Ons Jabeur (Tunezja, 15) 6:2, 6:4
Jelena Rybakina (Kazachstan, 6) – Daria Kasatkina (Rosja) 6:3, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 9) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) 7:5, 6:4
Marta Kostiuk (Ukraina) – Tamara Zidansek (Słowenia) 6:1, 6:1
Sara Sorribes (Hiszpania) – Anastazja Gasanowa (Rosja, Q) 7:5, 6:3
Weronika Kudermetowa (Rosja) – Paula Badosa (Hiszpania) 6:4, 4:6, 6:1