Wimbledon kwalifikacje: Dobry początek Kawy i Chwalińskiej

134

W eliminacjach do Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Katarzyna Kawa wygrywa 6:2, 3:6, 6:2 z Susan Bandecchi (Szwajcaria). W pierwszej partii dwa breaki dla Polki. W drugim secie jeden break w trzecim gemie dla rywalki. W trzeciej osłonie w trzecim gemie Szwajcarka nie wykorzystała kilku break-pointów, potem dwa razy traci serwis.

Z kolei  Maja Chwalińska ograła 6:2, 4:6, 6:4 Alionę Bolsovą Zadoinoą (Hiszpania). W pierwszym secie na początku obie zdobyły beaka. Od stanu 2:2 kolejne dwa przełamania dla Polki. W drugiej partii Hiszpanka przy 5:4 i podaniu obroniła break-pointy, wcześniej miała podwójne przełamanie. W trzeciej odsłonie Maja dwa razy odrabiała stratę podania. Spotkanie trwało 121 minut.