US Open: Passa Fernandez trwa, krecz Alcaraza

74

W ćwierćfinale turnieju US Open Leylah Fernandez (Kanada) ograła 6:3, 3:6, 7:6(5) Eline Switoline (Ukraina, 5). W pierwszym secie jeden break w piątym gemie, w drugiej partii trzy, dwa z nich zdobyła Ukrainka. W trzeciej odsłonie Kanadyjka dwa razy miała przewagę breaka, serwowała przy 5:4. W tiebreaku było 5:2 dla niej, kluczowy mini-break był przy 5:5.  Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) wygrywa 6:1, 6:4 z  Barborą Krejcikovą (Czechy, 8). W pierwszym secie trzy breaki, dwa dla Sabalenki. W drugiej partii decydowało jedno przełamanie.

U Panów Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) ogrywa 6:3, 6:0, 4:6, 7:5 Botica van de Zandschulpa (Holandia, Q). W pierwszej partii trzy breaki, dwa dla Rosjanina. W trzeciej nieoczekiwanie przełamanie zyskał Holender. W czwartej odsłonie przy 5:4 moskwianin nie wykorzystał piłki meczowej, za druga okazję przy 6:5 zakończył spotkanie. Po rozegraniu dziesięciu  setów w ostatnich dwóch meczach Carlos Alcaraz (Hiszpania) nie wytrzymał spotkania i po dwóch partiach poddał mecz. Tym samy w półfinale znalazł się

Ćwierćfinały

Leylah Fernandez (Kanada) – Elina Switolina (Ukraina, 5) 6:3, 3:6, 7:6(5)
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) – Barbora Krejcikova (Czechy, 8) 6:1, 6:4

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) – Carlos Alcaraz (Hiszpania) 6:3, 3:1 i krecz
Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) – Botic van de Zandschulp (Holandia, Q) 6:3, 6:0, 4:6, 7:5