US Open: Nastolatki w finale

68

W pierwszym półfinale finale turnieju US Open Leylah Fernandez (Kanada) wygrała 7:6(3), 4:6, 6:4 Aryną Sabalenką (Białoruś, 2). W pierwszym secie Sabalenka prowadziła z przewagę breaka, przy 6:5 i podaniu rywalki miała jedyną piłkę setową. W tiebreaku prowadziła 2:0, od stanu 3:3 same błędy Białorusinki. W drugiej partii miała 2:0, rywalka wyrównała. Kluczowy break w dziewiątym gemie. W trzeciej odsłonie Kanadyjka wyszła na 4:2, Aryna wyrównała. Nie udało jej się utrzymać serwisu przy 5:4. Spotkanie trwało 142 minuty.

Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) ograła 6:1, 6:4  Marię Sakkari (Grecja, 17). W pierwszym gemie trzy break-pointy obroniła Emma, potem zdobyła breaka. Przy 2:0 cztery kolejne okazje zmarnowała Greczynka, która po chwili znowu straciła podanie. W drugiej partii jeden break w trzecim gemie. Raducanu nie musiała bronić break-pointów.