US Open: Kubot i Melo zatrzymani

40

W trzeciej rundzie debla turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia, 2) przegrali 6:7(2), 3:6 z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem i Portugalczykiem Joao Sousą.

W pierwszym secie szli równo do stanu 4:4. W dziewiątym gemie breaka zdobyli Kubot i Melo. Przy podaniu mieli dwie piłki setowe, których nie wykorzystali. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim od początku przewagę zyskali rywale. Uzyskali dwa mini-breaki i po 56 minutach wyszli na prowadzenie. Zaserwowali pięć asów, przy jednym rywali.

W drugiej partii para portugalsko-argentyńska przełamała w trzecim gemie. Przy 5:3 obronili trzy break-pointy i za trzecią piłką meczową awansowali do półfinału. Mecz trwał 96 minut. W walce o półfinał Mayer i Sousa zagrają z Niemcami Andreasem Miesem i Kevinem Krawietzem.

Trzecia runda

Leonardo Mayer (Argentyna) / Joao Sousa (Portugalia) – Łukasz Kubot (2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 7:6(2), 6:3