US Open: Bezbłędna Radwańska rozbiła reprezentantkę gospodarzy

65

Agnieszka Radwańska wygrała 6:1 6:1 z Jessicą Pegulą (USA) i awansowała do II rundy US Open. Spotkanie było bardzo jednostronne i trwało tylko 57 minut. Kolejną przeciwniczką naszej reprezentantki będzie Naomi Broady (Wielka Brytania).

Początek pojedynku miał dość niespotykany przebieg, ponieważ w trzech pierwszych gemach Radwańska nie przegrała ani jednego punktu. Biało-czerwona grała bardzo rozważnie i czekała na niewymuszone błędy przeciwniczki, które przytrafiały się jej nadzwyczaj często. Przy stanie 0:5 reprezentantka gospodarzy się przebudziła i utrzymała własne podanie. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ kilka minut później Radwańska wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała 6:1. Aż ciężko w to uwierzyć, ale krakowianka w premierowej odsłonie gry nie popełniła ani jednego niewymuszonego błędu.

Drugi set skończył się identycznym wynikiem, choć Pegula była już o wiele groźniejsza. Często podejmowała ryzyko i atakowała niewygodne piłki. W drugiej partii doszło do dwóch gemów rozgrywanych na przewagi, które mogły mieć kluczowe znaczenie dla tej części meczów. W obu z nich górą była starsza z sióstr Radwańskich, która po 57 minutach rywalizacji mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:1 6:1.

Kolejną przeciwniczką podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego będzie Naomi Broady (Wielka Brytania), która w I rundzie pokonała swoją rodaczkę Laurę Robson. Nasza reprezentantka w Nowym Jorku nie doszła jeszcze nigdy do najlepszej ósemki. Jej najlepszym wynikiem w ostatnim turnieju wielkoszlemowym jest awans do 1/8 finału.