Turniej Forumowiczów 2008

Uczestnicy TF2008 W miniony weekend odbył się z dawna zapowiadany Turniej Forumowiczów Tenis NET 2008. Rozgrywki odbywały się w czterech grupach po cztery osoby. W grupie A ekipę reprezentował “Ojciec Założyciel” Tenis NET – broniący tytułu JCz, zaś pozostałych członków Załogi Tenis NET rozlosowano po dwie osoby do grup B,C i D. Następnie do grup dolosowano pozostałych uczestników. Pozostało wyjść na korty i dowodzić swoich racji, ale… wcześniejsza ulewa dosłownie spłukała obiekt Orła z powierzchni ziemi pozostawiając w miejscu kortów poprzecinane groblami linni jezioro. Siatki kortów sterczały z tego rozlewiska szyderczo udając dzieło jakiegoś szalonego, acz metodycznego rybaka. Co gorsza popłynęła też “balonowa alternatywa”, która w zwiazku z gwałtownością południowych opadów w Warszawie przemieniła się w krytą pływalnię.

ppeter, PitS i ClaptonTo jest właśnie moment, w którym niektórzy się poddają, a inni stawiają czoła przeciwnościom. Forumowiczów Tenis NET nic nie powstrzyma. Wszyscy uczestnicy plus nie zrzeszony pingwin-szyderca w kilkadziesiąt minut przepakowali się na oddalony o blisko 30km obiekt klubu Smecz w Piasecznie. Trzeba było widzieć tą kawalkadę pojazdów sunących majestatycznie przez miasto. Na szczęście piaseczyński obiekt przetrwał nawałnicę (wiadomo, w “piaseczno” dobrze wsiąka) i postawił uczestnikom do dyspozycji cztery kryte korty (hale balonowe z otwieranymi bokami) oraz dodatkowo kort odkryty oraz część rekreacyjno-grilową. Z godzinnym opó?nieniem w stosunku do pierwotnego planu rozpoczęto rozgrywki grupowe.

Pędzący AkademikMożna długo opisywać szczegóły poszczególnych meczy. Ostra rywalizacja trwała w grupie A ochrzczonej zaraz po losowaniu grupą śmierci. Dramaturgią równej walki imponowała grupa B, a w grupie C konieczna była korekta planu gier i nerwowe oczekiwanie na pędzącego z nadmorskiego kurortu Akademika. W grupie D rozgrywała się walka na wyniszczenie rozstrzygnięta ostatecznie dopiero w ostatnich pojedynkach. Cała ta rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, bez swarów o wyimaginowane auty, bez zacietrzewienia czy zaciskania zębów.

Ekipa Tenis NETTurniej był pretekstem do fantastycznego spotkania towarzyskiego. Obok kortów leniwie dymił grill, aktualnie nie walczący uczestnicy rozgrywali towarzyskie piłki między sobą oraz z pingwinem-szydercą, Vivid’em, który omal w ostatniej chwili nie został włączony w rozgrywki w miejsce spó?niającego się Akademika. Stanęły dwa deble oraz sterta kiełbasek dla posilenia walczących (pingwin też się załapał). Atmosfera była fantastyczna i wszyscy uczestnicy zgodnie deklarowali chęć ponownego spotkania.

JCz - triumfator TF2008Do sobotniego wieczoru rozegrano wszystkie mecze grupowe oraz ćwierćfinały. Półfinały, konkretnie jeden, ponieważ drugi został oddany walkowerem przez Daroos’a, który jeszcze w sobotę wracał do domu, a także finał rozegrane zostały w niedzielę. Puchar oraz tytuł wróciły skąd przyszły – zostały obronione przez zeszłorocznego triumfatora i głównego twórcę imprezy. Więcej zdjęć oraz szczegółowe wyniki Turnieju Forumowiczów Tenis NET 2008 znajdują się na dedykowanej temu stronie: Wyniki oraz Galeria.