Test rakiety Pro Kennex Ki Q Tour 300 – witam!

Witam wszystkich!
Miejsce to przeznaczone jest dla osób, które chcą poznać recenzję sprzętu tenisowego. Na podstawie swoich doświadczeń oraz wiedzy będę starał się przedstawić wszystkie wady i zalety na podstawie których każdy będzie mógł lepiej wybrać właściwy sprzęt dla siebie.

Pro Kennex Ki Q Tour 300 to danie główne nowego testu, zobaczmy czy smaczne*
Jeszcze nie dawno ( a może jednak trochę lat minęło ) Pro Kennex był rozpoznawalną marką na kortach, w kuluarach mówiło się, że produkują/odsprzedają rakiety grafitowe dla części swojej konkurencji. Od pewnego czasu wracają na rynek z bardzo szeroką ofertą nie tylko rakiet oraz ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.

Pro Kennex
Pro Kennex Ki Q Tour 300

WYGLĄD:
Pro Kennex Ki Q Tour 300 po wyjęciu z prostokątnego, materiałowego worka nie powala stylistyką. Jakość wykonania rakiety jest bardzo dobra, pod tym kątem nie brakuje jej niczego w stosunku do innych rakiet, leży w dłoni dobrze, ale biorąc pod uwagę najnowsze wzory rakiet na rynku, mi osobiście nie przypadła do gustu.

 

Parametry
Parametry

WRAŻENIA Z GRY:
Rakietę testowałem na mączce, podczas gier singlowych, treningów oraz meczów deblowych. Łącznie około 20 godzin, więc miałem sporo czasu na solidne sprawdzenie i ogranie tej ramy ( za co dziękuję dystrybutorowi ). Ki Q Tour 300 bardzo dobrze leży w dłoni, główna zasługa to balans 31 mm przy wadze 300 gram a także cienka, klasyczna rama o profilu 19 mm. Parametry te sprawiają, że jest bardzo manewrowa, gwarantuje bardzo dużo czucia oraz bardzo przyjemnie gra się nią przy siatce. Przy krótszym zamachu lub niecentrycznym uderzeniu rakieta oferowała wystarczający komfort, brakowało jednak czasem stabilności. Oryginalnie została naciągnięta naciągiem syntetycznym na 23 kg ( Pro Kennex Super Spin 1,27 ), co zapewne poprawiło dynamikę rakiety a także zwiększyło komfort gry. Profil ramy a także niska sztywność ( około 63 RA ) przyczyniły się jednak na zmniejszenie możliwości nadawania piłce rotacji, zdecydowanie jest to rakieta dla tenisistów grających płasko, lubiących używać slajsa i grę deblową.

Pro Kennex - serce
Pro Kennex – serce

PODSUMOWANIE:
Ki Q Tour 300 to rakieta dla osób ze średnim i długim zamachem, którzy szukają manewrowej rakiety dającej dużo czucia. Spodoba się zawodnikom którzy nie lubią grać szerokimi ramami, dla których rakieta ma być „doskonałym narzędziem do pracy”. Dodatkowo producent podkreśla, że jego technologie ograniczają ryzyko wystąpienia łokcia tenisisty (nie mam tej kontuzji więc ciężko mi było ocenić efektywność tego systemu, jednak opinie o tym są pozytywne).
Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony jakością tej ramy oraz parametrów, może stylistyka nie trafiła w moje oko (z informacji od dystrybutora, nowe ramy już są bardziej nowoczesne) jednak, jak szukamy rakiety do gry a nie do ładnego noszenia po korcie to warto zastanowić się nad ofertą Pro Kennexa.

*tenisista amator, najedzony i zadowolony :) polecam – to danie dla ciekawych smakoszy