Tecnifibre Pro Players ATP

owijkitecniDzięki uprzejmości sklepu Protenis z Warszawy mieliśmy okazję przetestować owijki znanej francuskiej firmy Tecnifibre. Model Pro Players ATP. Owijki pakowane po trzy sztuki w opakowaniu. W ofercie sklepu znajdziecie je w cenie 28 złotych.

Kilka słów o teście. Owijki testowane były na kortach ziemnych. Jest to o tyle istotne, że w ocenie wzięliśmy dodatkowo pod uwagę szybkość brudzenia się owijek (absorpcja wszechobecnej mączki z kortów). Owijki testowane były w warunkach “bojowych” – mecze ligowe, turniej deblowy, GPW oraz nasz wspólny sparing (Gary vs. Obiektyw), gdzie omówiliśmy nasze wrażenia.

Owijki Tecnifibre Pro Players ATP, jak sama nazwa wskazuje to produkt rekomendowany przez ATP. Tylko to powinno wystarczyć jako silne uwiarygodnienie jakości owijek francuskiej firmy. My oczywiście nie zawierzyliśmy na słowo i sami własnoręcznie sprawdziliśmy co warta jest rekomendacja tej zacnej instytucji.

Warto zaznaczyć, że według producenta owijki charakteryzują się doskonałą absorpcją wilgoci. Zapewniają świetne czucie chwytu rakiety. Między innymi ma być to zasługą licznych mikrootworków, którymi pokryta jest cała powierzchnia owijki. To tyle od producenta. A teraz czas na to, co wspólnie z Gary’m odkryliśmy.

Zakładanie owijki
Produkt Tecnifibre pod tym względem nie sprawia żadnych problemów. Mocowania są solidne, folia zabezpieczająca owijkę łatwo daje się zdjąć, a taśma mocująca nie rwie się przy zakładaniu. Długość owijki zaspokoi potrzeby każdego. Osoby lubiące, aby owijka ciaśniej na siebie zachodziła przy owijaniu rączki bez problemu owiną cały grip. Osoby, które wolą, aby owijka tylko lekko na siebie nachodziła muszą się liczyć z tym, że mogą się im przydać nożyczki, aby na końcu nieco skrócić overgrip Tecnifibre’a.

Po założeniu owijki i pierwszym chwycie rakiety można poznać co miał na myśli producent pisząc na opakowaniu “Tacky Touch”. Rzeczywiście chwyt jest pewny, owijka obiecuje dobre czucie. Co ważne znajduje to potwierdzenie na korcie.

Na korcie
Jest jeszcze jedna obietnica producenta, o której nie wspomnieliśmy wcześniej. A mianowicie to, że owijki Pro Players ATP “wysuszają” wilgoć do pięciu razy szybciej niż standardowe owijki. Akurat tą przewagę konkurencyjną trudno nam z Gary?m potwierdzić, gdyż obaj nie posiadamy (na szczęście) szczególnie potliwych dłoni. To co możemy zaręczyć, to fakt, że owijki Tecnifibre podczas ich testowania nie złapały jakiejkolwiek wilgoci. Jak będą się sprawowały w przypadku posiadaczy bardzo potliwych rąk, trudno nam jednoznacznie stwierdzić.

Podczas gry owijki Tecnifibre sprawdziły się bardzo dobrze. Czucie rączki zapewniają wzorowe – w mojej opinii jest to silna strona produktu francuskiej firmy. Owijki długo pozostają lepkie. Manewrowanie rakietą jest dzięki temu bardzo ułatwione. Pod dłonią, czujemy lepką i dość mięsistą powierzchnię overgripu (testowana grubość -0,5 mm).

Trwałość
Trwałość w przypadku tego produktu ocenilibyśmy jako zadowalającą plus. I proszę nas tutaj źle nie zrozumieć. Pisząc “zadowalająca” mamy na myśli fakt, że nie są to owijki na tygodnie. Jest to produkt dla osób wymagających. Jeżeli chcemy zachować doskonałe czucie, które owijki Pro Players zapewniają, doskonałą kleistość, będziemy zmuszeni po kilku godzinach gry nawinąć kolejną sztukę. Tym niemniej overgrip Tecnifibre relatywnie długo zachowuje lepkość i charakterystyczną mięsistość. Spokojnie powinien wystarczyć na 4 -6 godziny gry.

Warto zwrócić uwagę, na fakt, że wspólnie z Gary’m testowaliśmy owijki w kolorze białym. Ich duża lepkość spowodowała, że po 2 godzinach gry rączki rakiet były dość rude. Przyklejający się do rączki miał, na pewno przy naszym teście skrócił żywotność overgripu Tecnifibre. Gracze, którzy grają na innych nawierzchniach mogą się zatem spodziewać, że owijki dłużej zachowają kolor i swoje parametry.

Podsumowanie
Owijki Tecnifibre Pro Players ATP to godna uwagi propozycja dla graczy, którzy przykładają dużą uwagę do pewnego chwytu rakiety i czucia. To produkt, który śmiało może konkurować najlepszymi owijkami na rynku. Zapewnia doskonałe czucie i “przyczepność”. Owijki Tecnifibre nie powinny zawieść także graczy posiadających potliwe dłonie. Na pewno jest to produkt wart wypróbowania.

Radek Gawędzki

Test przeprowadzony przez Radka Gawędzkiego i Grzegorza Skwiecińskiego, redaktorów Tenis NET, uczestników cyklu turniejów Grand Prix Warszawy
Link do dyskusji na forum
Owijka do kupienia w sklepie Protenis