Szanghaj: Djoković nie dał szans Zverevowi, Corić znów lepszy od Federera

34

Novak Djoković oraz Borna Corić zostali finalistami tegorocznej edycji turnieju ATP Masters 1000 odbywającego się na kortach twardych w Szanghaju.

W pierwszym, szlagierowo zapowiadającym się półfinale, rozgrywający 1000. mecz w głównym cyklu zawodów Serb, podejmował rozstawionego z numerem czwartym Alexandra Zvereva. Spotkanie musiało jednak rozczarować widzów liczących na dużą dawkę walki i emocji, bowiem wyrównana gra dobiegła końca już po piątym gemie premierowej odsłony. Od tego momentu Niemiec nie był w stanie dotrzymać kroku znakomicie dysponowanemu Djokoviciovi, który świetnie spisywał się w wymianach z linii końcowej, a do tego kontynuował wyśmienitą formę serwisową i w czwartym pojedynku z rzędu nie stracił własnego podania. Z upływem minut 21-latek z Hamburga stawał się coraz bardziej bezsilny i sfrustrowany, co doprowadziło do zakończenia całej potyczki przez turniejową „dwójkę” rezultatem 6:2, 6:1 po 60 minutach rywalizacji. Tym samym 14-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych odniósł swoją 17. kolejną wygraną i zapewnił sobie awans na drugie miejsce w rankingu ATP.

Drugie dzisiejsze starcie przyniosło porażkę obrońcy tytułu, Rogera Federera, który podobnie jak w finale imprezy w Halle, nie sprostał Bornie Coriciowi. Szwajcar już w gemie otwierającym mecz został przełamany i jak się później okazało, była to strata, która kosztowała go pierwszego seta. Chorwat imponował przede wszystkim dyspozycją serwisową, notując wysokie wskaźniki skuteczności oraz wygranych punktów po obu podaniach. Na swoje nieszczęście drugą odsłonę 37-latek z Bazylei rozpoczął identycznie jak poprzednią i znów znalazł się w sytuacji, w której musiał gonić wynik. 21-latek z Zagrzebia także i w drugim secie nie dopuścił oponenta do choćby jednego break pointa, tracąc w tej części gry, identycznie jak w poprzedniej, zaledwie cztery piłki przy swoim serwisie. Ostatecznie Corić zwyciężył 6:4, 6:4 i awansował do pierwszego w karierze finału zawodów z cyklu Masters 1000.

Niedzielny finał będzie trzecią potyczką pomiędzy Serbem, a Chorwatem. W poprzednich starciach w Madrycie oraz Monte Carlo lepszy okazywał się Djoković, wygrywając w obu przypadkach bez straty seta.