Stuttgart: Szybka porażka Radwańskiej

37

Agnieszka Radwańska doznała porażki już w I rundzie Porsche Tennis Grand Prix (pula nagród: 776 000 dolarów). Nasza reprezentantka przegrała 2:6 4:6 z Jekateriną Makarową (Rosja).

W Stuttgarcie pojawiło się mnóstwo tenisistek z czołówki, dlatego podopieczna Tomasza Wiktorowskiego została rozstawiona dopiero z numerem siódmym. W pierwszej rundzie trafiła na Jekaterinę Makarową, ale niektórzy eksperci i kibice zdążyli już wybiec w przód, szeroko zapowiadając pojedynek Radwańskiej z wracającą po dyskwalifikacji Marią Szarapową. Do takiego starcia jednak nie dojdzie, ponieważ dla 28-letniej krakowianki już pierwsza przeszkoda okazała się nie do przejścia.

W pierwszym secie Radwańska dwukrotnie dała się przełamać, natomiast sama wywalczyła tylko jednego break-pointa. Niestety nie udało się odrobić choć części strat i po 39 minutach gry Polka musiała się pogodzić z porażką w pierwszym secie. Druga partia była już znacznie bardziej wyrównana. Tenisistki od początku zaczęły seryjnie wygrywać gemy na returnie. Niecodzienną passę w szóstym gemie przerwała Makarowa, która jako pierwsza zdołała utrzymać własne podanie. Polka starała się jeszcze odrobić straty, przy stanie 4:5 miała nawet cztery break-pointy, ale na niewiele się to zdało. Całe spotkanie trwało równo półtorej godziny.

Kolejną rywalką Makarowej będzie Maria Szarapowa (Rosja) lub Roberta Vinci (Włochy).