Roland Garros: Zidansek i Pawluczenkowa w półfinale

113

W ćwierćfinale turnieju Rolanda Garrosa Tamara Zidansek (Słowenia) wygrała 7:5, 4:6, 8:6 z Paulą Badosą (Hiszpania, 33). W pierwszym secie Hiszpanka prowadziła 3:0 z podwójnym breakiem. W drugiej partii Słowenka dwukrotnie uzyskała przełamanie, miała 4:2. W trzeciej odsłonie Badosa zmarnowała wynik 2:0 Przy 6:6 nie wykorzystała trzech break-pointów. Mecz trwał 149 minut.

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 31) ograła 6:7(2), 6:2, 9:7 Jelenę Rybakinę (Kazachstan, 21). W pierwszy partii Kazaszka prowadziła z przełamaniem. W tiebreaku szybko wyszła na prowadzanie 5:0. W drugim secie dominacja Rosjanki, dwa breaki dla niej. W trzeciej odsłonie na początku Anastazja wyszła na 2:0, potem Jelena zdobyła trzy gemy i miała breaka. Ostatecznie po nieco ponad 2,5 godzinie gry Rybakina podwójnym błędem kończy spotkanie.

Ćwierćfinały

Tamara Zidansek (Słowenia)  – Paula Badosa (Hiszpania, 33) 7:5, 4:6, 8:6

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 31) – Jelena Rybakina (Kazachstan, 21) 6:7(2), 6:2, 9:7