Roland Garros: Udany początek Przysiężnego

56

PrzysieznyMichał Przysiężny wygrał 2:1 (6:4 4:6 6:3) z Aldinem Setkicem (Bośnia) w I rundzie eliminacji do Roland Garrosa. Polak w ostatnich tygodniach nie grał najlepiej, jednak tym razem wyszedł zwycięsko i dalej ma szansę na awans do turnieju głównego. W pierwszej partii break w dziesiątym gemie zakończył seta na korzyść Przysiężnego. Równa gra zagwarantowała mu dobre otwarcie meczu.

W kolejnej odsłonie to rywal okazał się minimalnie lepszy. Setkic znalazł tylko raz sposób na naszego reprezentanta w całym spotkaniu, ale wystarczyło to do wygrania choćby jednej partii. Wyrównał stan rywalizacji, lecz tylko na tyle było go stać. W decydującym secie Michał zagrał o wiele pewniej i awansował dalej, gdzie zagra z Davidem Guezem (Francja).

Michał Przysiężny (Polska) – Aldin Setkic (Bośnia) 6:4 4:6 6:3