Roland Garros: Ruud zagra o tytuł

111

W drugim półfinale turnieju Rolanda Garrosa (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro)  Casper Ruud (Norwegia, 8) ograł 3:6, 6:4, 6:2, 6:2 Marina Cilica (Chorwacja, 20). Wyrównany początek. Potem od stanu 2:3 Chorwat wygrał pięć gemów. W drugiej partii jeden break w trzecim gemie. Przy 5:4 Norweg obronił kilka break-pointów. W trzeciej odsłonie szybko uzyskał przewagę dwóch przełamań. Przy 4:1 i po 15:15 na kort weszła kobiet, przykuła się do siatki u uklękła. Po tym incydencie nastąpiła kilkunastu minutowa przerwa.

Gracze wrócili do gry po krótkiej rozgrzewce. Cilic nie wykorzystał kilku szans na odrobienie strat. W piątej partii break dla Ruuda w pierwszym gemie. Później jeszcze powiększył przewagę. Po niecałych trzech godzinach awansował do pierwszego w karierze finału Szlema.