Roland Garros: Rosyjsko-czeski finał

114

W półfinale turnieju Rolanda Garrosa Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 31) pokonała 7:5, 6:3 Tamarę Zidansek (Słowenia). W pierwszym secie Słowenka miała 2:0, potem Rosjanka nie wykorzystała prowadzenie 5:3. Tamara nie wygrała serwisu na tiebreak. W drugiej partii pięć breaków, trzy dla Anastazji, po 99 minutach zakończyła spotkanie.

Barbora Krejcikova (Czechy) wygrała 7:5, 3:6, 9:7 z Marią Sakkari (Grecja, 17). W pierwszej partii 3:1 prowadziła Greczynka, potem cztery gemy dla Czeszki. Ostatecznie decydowała kocówka. W drugim secie Sakkari miała 4:0, Krejcikova było stać na odrobienie połowy strat. W trzeciej odsłonie Maria prowadziła 5:3 i miała piłkę meczową.Za piata okazją, po 3 godzinach i 18 minutach Barbora awansowała do finału.