Roland Garros: Koncert gry Konty, nastoletnia Vondrousova w pófinale

39

W 1/4 Rolanda Garrosa (WTA, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Johanna Konta (Wielka Brytania, 26) pokonała 6:1 6:4 Sloane Stephens (USA, 7), która w zeszłym roku była w finale.

Grały ze sobą po raz trzeci. Oba pojedynki wygrała Brytyjka. To ona własnie od początku narzuciła tempo. Grała bardzo agresywnie i skutecznie. Miała 25 kończących piłek, przy 13 niewymuszonych błędach. Zaserwowała również sześć asów. Mecz trwał 72 minuty. W półfinale zagra z Marketą Vondrousovą (Czechy), która wygrała 7:6(1), 7:5 z Petrą Martic (Chorwacja, 31).

W pierwszym secie Chorwatka miała 5:3 i serwis. Straciła przewagę, przy 6:5 i podaniu rywalki nie wykorzystała trzech piłek setowych. Decydował tie-break, w którym już dominowała 19 – letnia Czeszka. W drugiej partii Marketa miała 5:2, jednak straciła przewagę i nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. Przy 6:5 i serwisie Chorwatki, kolejne szanse na zakończenie pojedynku dla Vondrousovej. Tym razem udało się wykorzystać. Za czwartym meczbolem awansowała do półfinału. Mecz trwał dwie godziny.