Roland Garros: Fręch świetnie zaczyna turniej

311

Magdalena Fręch rozpoczęła swoją przygodę z tegorocznym Roland Garros od zwycięstwa. Polka pewnie pokonała w pierwszej rundzie rozstawioną z numerem 29. Chinkę Shuai Zhang wynikiem 6:1, 6:1. To wyrównanie najlepszego wyniku w karierze na kortach Paryża, osiągniętego przez Fręch w 2018 roku.

Nasza zawodniczka od początku meczu prezentowała się lepiej niż jej rywalka i szybko przełamała Chinkę, osiągając prowadzenie 3:0. Polka kontrolowała mecz i pewnie wygrała pierwszą partię wynikiem 6:1.

W drugim secie Fręch również dominowała. Polka szybko wyszła na prowadzenie 5:0 z dwoma przełamaniami, oddając Chince jedynie cztery punkty. Mecz zakończył się po 49 minutach, kiedy to Fręch zdobyła ostatni punkt przy własnym serwisie i wygrała 6:1, 6:1. Nasza tenisistka zagra teraz w drugiej rundzie z wygraną z pary Sara Bejlek – Kamilla Rachimowa.