Roland Garros: Djokovic i Tsitsipas powalczą o tytuł

75

W półfinale turnieju Rolanda Garrosa  Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) pokonał 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6;3 Alexandra Zvereva (Niemcy, 6). W pierwszym secie jedno przełamanie w drugim gemie. Grek nie bronił breakpointów. W drugim Niemiec zmarnował prowadzanie 3:0. W trzecim jeden break w trzecim gemie, to samo w czwartym Niemiec zdołał otrzymać przewagę. W pierwszym gemie piątego seta Grek wyszedł z 0:40. Później zdobył break, przy 5:2 i podaniu rywala miał cztery piłki meczowe. Ostatecznie za piątą okazją po 3 godzinach i 35 minutach awansował do pierwszego w karierze fianłu Szlema.

Novak Djokovic (Serbia, 1) wygrał 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:2 z Rafaelem Nadalem (Hiszpania, 3) Grali ze sobą po raz 58, bilans 29-28 dla Novaka. W pierwszym gemie Serb nie wykorzystał szans na breaka. Potem pięć gemów dla Rafy. Novakowi udało się odrobić tylko część start. W drugim dwa razy Djoko wychodził na prowadzenie z przełamaniem. W trzecim miał 5:3, w tiebreaku od stanu 3:3 lepszy lider rankingu. W czwartej partii Nadal miał 2:0, od tego momentu kontrole przejął Serb Spotkanie trwało 4 godziny i 9 minut.

Półfinały

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) – Alexander Zverev (Niemcy, 6) 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6;3

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Rafael Nadal (Hiszpania, 3) 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:2