Puchar Federacji: Polki zapewniają sobie utrzymanie

124

W ostatnim spotkaniu grupy D, w rozgrywkach Grupy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji, Polki uporały się z reprezentantkami Turcji i zapewniły sobie utrzymanie.

Magdalena Fręch bardzo sprawnie pokonała Aylę Aksu w pierwszym spotkania singlowym. 20-latka podczas 63 minut spotkania oddała rywalce 3 gemy, triumfując 6:2 6:1

Również Magda Linette nie może narzekać na przebieg swojego pojedynku, w którym podejmowała Basak Eraydin. Poznanianka problemy miała tylko w drugim secie, a mecz zakończył się wynikiem 6:4 7:5.

W spotkaniu deblowym, debiutująca Iga Świątek w parze z Alicją Rosolską uległy duetowi Aksu/Eraydin 1:2. Przegrana ta nie miała jednak żadnego wpływu na wyłonienie zwycięzcy dzisiejszych starć.

Biało-czerwone z bilansem 2:1 nie wywalczyły awansu, ale zapewniły sobie miejsce w przyszłorocznej walce o play-off’y.