Puchar Davisa: Hiszpania z Wielką Brytanią w finale

44

W pierwszym półfinale Pucharu Davisa rozgrywanego w Madrycie, Kanada ograła 2:1 Rosję.W pierwszym spotkaniu Andriej Rublow pokonała w dwóch setach Vaseka Pospisila. Punkt wyrównujący zdobył Denis Shapovalov. W decydujacej grze deblowej duet Pospisil/ Shapovalov w tiebreaku trzeciego seta przegrywał 2:4, zdołał JEDNAK odwrócić losy spotkania.

W finale zagrają z Hiszpanią, która pokonała Wielką Brytanie, mecz również był rozgrywany na pełnym dystansie. Najpierw Kyle Edmund zwyciężył pewnie z Feliciano Lopezem. Na remis punkt uzyskał niewodny Rafa Nadal, który ograł Daniela Evansa. W deblu para Lopez/Nadal zdobyli decydujący punkt na wagę finału, w drugim secie wybronili cztery piłki setowe.

Półfinały

Wielka Brytania – Hiszpania 1:2

Gra 1.: Kyle Edmund – Feliciano Lopez 6:3, 7:6(3)
Gra 2.: Daniel Evans – Rafael Nadal 4:6, 0:6
Gra 3.: Jamie Murray/Neal Skupski – Feliciano Lopez/Rafael Nadal 6:7(3), 6:7(8)

Rosja – Kanada 1:2

Gra 1.: Andriej Rublow – Vasek Pospisil 6:4, 6:4
Gra 2.: Karen Chaczanow – Denis Shapovalov 4:6, 6:4, 4:6
Gra 3.: Karen Chaczanow/Andriej Rublow – Vasek Pospisil/Denis Shapovalov 3:6, 6:3, 6:7(5