Pironkowa zostanie mamą. W najbliższym czasie nie zobaczymy jej na korcie

Tenisowe media obiegła informacja, że Cwetana Pironkowa spodziewa się dziecka. Przez ostatnie lata tenisistka z Płowdiwu była jedną z najbardziej popularnych bułgarskich sportsmenek. Jej największym sukcesem jest półfinał Wimbledonu z 2010 roku.

Co ciekawe, to właśnie na trawnikach przy Church Road 30-letnia Bułgarka rozegrała ostatnie spotkanie. W 2. rundzie tegorocznej edycji Wimbledonu przegrała z Caroline Wonziacki, a później podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu z powodu kontuzji barku. Jej kariera spięłaby się więc piękną klamrą, ale nie można przecież wykluczyć, że po urodzeniu dziecka Pironkowa powróci do rywalizacji.

Niedawno Bułgarka straciła miano najwyżej sklasyfikowanej bułgarskiej tenisistki. Obecnie zajmuje 169. miejsce w rankingu WTA i jest drugą rakietą w swoim kraju. Nieznacznie wyprzedza ją 22-letnia Wiktoria Tomowa, która czyni stałe postępy i w przyszłości będzie chciała przebić osiągnięcia doświadczonej rodaczki.

Pironkowa wygrała jeden turniej głównego cyklu, na początku 2014 nie miała sobie równych w Sydney. Sławę i uznanie zyskała już jednak znacznie wcześniej, w 2010 roku dochodząc do półfinału Wimbledonu, pokonując po drodze Marion Bartoli i Venus Williams.