Metz: Dwa zacięte sety dla Monfilsa

78

Po dwóch zaciętych setach do ćwierćfinału turnieju Moselle Open (pula nagród: 398 250 euro), rozgrywanego na kortach twardych we francuskim Metz, awansował rozstawiony z numerem siódmym Gael Monfils (Francja, 7). Słynący z niekonwencjonalnych zagrań tenisista pokonał w czwartek 7:6 (4) 7:5 swojego rodaka Nicolasa Mahut. Kolejnym przeciwnikiem wracającego po kontuzji Monfilsa będzie turniejowa dwójka Philpp Kohlschreiber (Niemcy, 2), który potrzebował godziny i 27 minut, żeby wygrać 6:2 1:6 6:1 innego Francuza, Benoita Paire.

Pewne zwycięstwo odniósł rozstawiony z numerem piątym włoski tenisista, Andreas Seppi, który rozbił 6:2 6:1 kwalifikanta z Francji, Vincenta Millot. W ćwierćfinale Włoch zagra przeciwko Florianowi Mayerowi (Niemcy, 4), który dzień wcześniej pokonał 6:7 (4) 6:3 6:4 Jamesa Blake’a ze Stanów Zjednoczonych.

Przeciwnikiem turniejowej jedynki, Jo – Wilfrieda Tsongi (Francja, 1), będzie Amerykanin Jesse Levine, który ograł 6:4 3:6 6:0 „szczęśliwego przegranego” z kwalifikacji, Michaela Berrera z Niemiec. Ostatnią parę ćwierćfinałową stworzyli Ivo Karlovic (Chorwacja) oraz rozstawiony z numerem ósmym Nikołaj Dawidenko z Rosji. Chorwat skorzystał z nieszczęścia turniejowej trójki, Marcela Granollersa (Hiszpania, 3), który skreczował przy wyniku 7:6 (3) 2:2 dla Karlovicia, natomiast rosyjski tenisista wygrał 7:5 6:4 z Gillesem Mullerem z Luksemburgu.