Kosztowne przełożenie Rolanda Garrosa

Lionel Maltese, dyrektor finansowy Francuskiej Federacji Tenisa w wywiadzie dla dziennika “L’Equipe”. mówi co wiąże się z przełożeniem Rolanda Garrosa.

Decyzja nie została podjęta z dnia na dzień. Nie było dialogu z organizatorami pozostałych turniejów wielkoszlemowych, więc zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić dla dobra francuskiego tenisa. Byliśmy świadomi, że zostaniemy za to skrytykowani, ale to przede wszystkim ochrona tej dyscypliny sportu w naszym kraju.

W roku, w którym zostanie rozegranych niewiele imprez, bardzo ważna część tego sportu zostanie ochroniona, gdy odbędą się wszystkie turnieje wielkoszlemowe. Ten sport musi trwać na całym świecie. Jeżeli tego nie zrozumiemy, znajdziemy się w dramatycznej sytuacji i przetrwają tylko największe federacje.

Zostałaby stracona kwota 100 milionów euro, jaką przeznaczyliśmy na promocję tenisa w kraju i za granicą. Możliwa byłaby też utrata pracy przez wielu ludzi. Moglibyśmy zwolnić bądź obniżyć pensje pracownikom, więc ponosimy odpowiedzialność społeczność. Jeśli turniej nie zostanie rozegrany, łączne straty wyniosą 260 milionów euro –