Kair: Majchrzak z „tylko” jednym tytułem

46

Kamil MajchrzakUdany start na nawierzchni ziemnej w Kairze (pula nagród: 10 tys. dolarów) zanotował Kamil Majchrzak. W sobotę zdobył tytuł w grze podwójnej w parze z Maxime’m Janvierem (Francja), a w niedzielnym finale singla „Szumiemu” nie udało się ograć najwyżej rozstawionego reprezentanta gospodarzy Mohameda Safwata (Egipt, 1).

W finale debla rozstawiony z numerem czwartym polsko – francuski duet oddali po dwa gemy w każdym z setów parze koreańskiej Jung – Woong Na/Jae Won Yun (Korea Południowa). „Nie daliśmy pograć rywalom” – napisał na swoim publicznym profilu na Facebooku tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego. Rzeczywiście, tak było, bowiem w całej imprezie nastolatkowie nie stracili ani jednego seta.

Dobrze zaprezentował się Majchrzak także w singlu, gdzie grał z szóstką. Po straconych dwóch setach w drodze do finału, nie do przejścia okazał się Safwat, znany polskim tenisistom jako częsty bywalec tej rangi zawodów. Pojedynek zakończył się wynikiem 7:5 6:3.