ITF Toruń: Chwalińska i Rogozińska-Dzik w 2. rundzie

Pierwsza runda gry pojedynczej 25. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2019 zakończona. Do kolejnej fazy awansowały Maja Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik.

Chwalińska nie dała większych szans Danieli Seguel z Chile. 17-letnia Polka grała bardzo pewnie, sprytnie wykorzystując słabsze strony rywalki, ale i nie ustrzegła się błędów. Pierwszego seta wygrała 6:2. Moment zawahania przyszedł w drugim, gdy przy prowadzeniu Chwalińskiej 4:0, Seguel przełamała serwis Polki. Chwalińska jednak doprowadziła do zwycięstwa 6:2 i zameldowała się w drugiej rundzie Bella Cup 2019.

Stefania Rogozińska-Dzik zagrała z Australijką Olivią Rogowską. W pierwszym secie oglądaliśmy serię wzajemnych przełamań. Kluczowe było jednak to w 10. gemie. Rogozińska-Dzik oddała rywalce tylko jedną piłkę i wygrała seta 6:4. Drugi był pełen emocji. Polka prowadziła już 4:0 i wtedy straciła koncentrację. Rogowska wygrała trzy gemy, ale wówczas atuty wróciły do rąk Rogozińskiej-Dzik. Wygrała seta 6:3 i awansowała do kolejnej rundy turnieju.

Nie powiodło się pozostałym Polkom. Katarzyna Kawa niespodziewanie przegrała z Anastasią Zarycką z Czech 6:4, 6:7(3), 1:6. Był to najdłuższy mecz tegorocznego turnieju. Trwał 2 godziny i 47 minut. Paula Kania uległa Jaimee Fourlis z Australii 2:6, 1:6. Weronika Falkowska przegrała z Nicoletą-Cataliną Dascalu z Rumunii 3:6, 1:6.

Niespodzianką jest także pożegnanie się z turniejem rozstawionej z numerem 1. Eleny Rybakiny. Reprezentantka Kazachstanu przegrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą 2:6, 4:6.

W grze podwójnej także dokończona została pierwsza runda. Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik przegrały z Danką Kovinić (Czarnogóra) i Laurą Pigossi (Brazylia) 3:6, 3:6.

W czwartek runda druga. W grze singlowej na kortach zobaczymy dwie Polki: Maję Chwalińską i Stefanię Rogozińską-Dzik.