ITF Milovice: Zmienne szczęście Polek w Czechach

40

W eliminacjach do turniej ITF w Milovicach (korty twarde w hali, 15 tys. dolarów w puli nagród) Julia Oczachowska (10) wygrała 6:3, 5:7, 11:9 z Czeszkę Ludmiłę Kareisovą oraz 6:1, 6:4 z Rosjanką Marię Daniels Sierrę (4).

Natomiast w pierwszej rundzie imprezy głównej Stefania Rogozińska-Dzik przegrała 6:7 (1), 6:3, 1:6. ze Szwedką Caijsą Wildą Hennemann. W pierwszym secie Szwedka miała 4:2 z breakiem, straciła przewagę. Polka miała 6:5 i serwis, jednak nie wykorzystała sytuacji. W tiebreaku to już dominacja zawodniczki ze Skandynawii. Po godzinie gry wyszła na 1:0. W drugiej partii o jedno przełamanie lepsza była Stefania, w decydującej odsłonie od stanu 1:1 pięć gemów zdobyła Hennemann. Mecz trwał 141 minut.