Italian Open zagrożony ze względu na fatalne prognozy pogody

321

Italian Open pod znakiem zapytania z powodu niepogody

Turniej Italian Open 2023, zwany również Rome Masters, stoi w obliczu niepewności ze względu na złowrogą prognozę pogody w Rzymie. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący tydzień będzie chłodny i deszczowy.

Turniej prestiżowej serii ATP i WTA 1000 może zostać wykolejony przez niebezpieczne opady deszczu, które już od środy, 10 maja, miałyby wystąpić z 85-procentową szansą. Do wtorku, 16 maja, szanse na jakikolwiek przestój w opadach są niewielkie. Sytuacja taka niesie ze sobą potencjalnie poważne ryzyko, ponieważ turniej rozrosł się w tym roku do 96 zawodników, co oznacza więcej meczów w harmonogramie niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że korty tenisowe na Foro Italico nie posiadają zadaszenia. W zeszłym roku organizatorzy turnieju wyrazili zainteresowanie dodaniem dachu do kortu centralnego, niestety ten dodatek nie został jeszcze zmaterializowany.

Wszystko to powoduje, że gracze, organizatorzy i kibice są zaniepokojeni i oczekują poprawy sytuacji. W końcu, jeśli pogoda się nie poprawi, Italian Open będzie wymagał od swoich zawodników dużych umiejętności adaptacyjnych, aby sprostać wyzwaniom postawionym przez niekorzystną pogodę.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

Source link