Indian Wells: Rybakina zatrzymała Świątek

186

W półfinale turnieju Indian Wells (USA, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów) Jelena Rybakina (Kazachstan, 10) wygrała 6:2, 6:2 z broniącą tytułu Igą Świątek (1) Grały ze sobą trzy razy, bilans jest 2:1 dla Rybakiny. W drugim gemie Polka straciła serwis. W piątym gemie nie wykorzystała okazji na odrobienie start. Przy 2:5 znowu nie utrzymała podania. W drugiej partii szybko rywalka uciekała z wynikiem, zrobiło się 5:0. Iga zdołała trochę poprawić wynik, ale ostatecznie po 76 minutach musiała uznać wyższość rywalki. Po meczu w wywiadzie przyznała, że dokucza jej ból żeber. Następnym turniejem ma być Miami.

W drugim spotkaniu, które było rozgrywane jako pierwsze Aryna Sabalenka (2) ograła 6:2, 6:3 Marię Sakkari (Grecja, 7). W pierwszym secie były cztery breaki, trzy zdobyła Białorusinka. W drugiej partii Greczynka odrabiała z 0:2. Potem w drugiej fazie  po raz kolejny straciła podanie.