Iga Świątek zabezpiecza się przed hejtem

106

W Paryżu Iga Świątek będzie korzystać z aplikacji Bodyguard, która ma pomóc chronić sportowców przed hejtem. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, niepożądane komentarze nie będą widoczne dla gwiazd. Treści o charakterze hejterskim i związane z cyberprzemocą mają być wyeliminowane w zaledwie 0,2 sekundy.

Psycholog Igi Świątek podkreśla, że hejt, cyberprzemoc i mowa nienawiści w internecie stają się coraz większym problemem. Dotyczy to również tenisistek, które starają się nie czytać komentarzy. Budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie jest jednym z kluczowych aspektów, na których należy skupić uwagę w sporcie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji teamu Igi Świątek o wykorzystaniu aplikacji Bodyguard. W tenisie, gdzie każdy wynik i występ może mieć ogromne konsekwencje emocjonalne, niepożądane komentarze mogą negatywnie wpłynąć na psychikę zawodników. Cieszy fakt, że w branży tenisowej coraz bardziej postrzegany jest problem związany z hejtem i cyberprzemocą, i podejmowane są kroki w celu jego rozwiązania.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News