Fed Cup dzień drugi: Czechy po raz 11 z Pucharem

28

Po pierwszym dniu zmagań było 2:0 dla Czeszek. Pierwszy mecz drugiego dnia, to pojedynek Czeszki Sinakovej i Amerykanki Kenin. Set pierwszy, obfitował w wiele zwrotów akcji i świetnych wymian. Cały czas na przedzie była reprezentantka Czech i to ona 7:5 wygrała partię. Set drugi, to świetny początek Czeszki i prowadzenie 3:0. Radość kibiców z wyniku nie trwała długo, kilkanaście minut później było 4:3 dla USA. Po raz kolejny zacięta końcówka, tylko tym razem lepsza okazała się Kenin. Decydujący set, to kopia drugiej partii. Czeszka wychodzi na prowadzenie a Amerykanka goni wynik. Kenin miała 5:4 i dwie piłki meczowe, Sinakova wybroniła się i wyszła na 6:5. Za drugą piłką meczową zakończyła ten niezwykle dramatyczne spotkanie. Mecz trwał 3 godziny i 45 minut. Każdy set trwał ponad godzin

Czeszki, zdobywają Puchar Federacji po raz 11 w historii.

Mecz 3.: Katerina Siniakova – Sofia Kenin 7:5, 5:7, 7:5.

Wynik końcowy: Czechy – USA 3:0