Den Bosh: Obrończyni tytułu poległa już w pierwszej rundzie

74

Coco Vandeweghe (USA) już na etapie pierwszej rundy pożegnała się z turniejem Ricoh Open (pula nagród: 589 185 euro). Tak słaby wynik należy uznać za sporą niespodziankę, ponieważ była podopieczna Macieja Synówki dwukrotnie była triumfatorką tych zawodów.

Amerykanka dysponuje doskonałymi warunkami fizycznymi, co ułatwia jej grę na szybkich kortach trawiastych. Największe sukcesy Vandeweghe odnosiła w Den Bosch, gdzie dwukrotnie zgarniała trofeum – w 2014 i 2016 roku. Kolejnej okazji do świętowania na razie nie będzie, ponieważ w tym roku Vandeweghe zakończyła zmagania na pierwszej rundzie. Na ,,dzień dobry” uległa 7:6(3) 3:6 5:7 Carinie Witthoeft (Niemcy). 25-letnia Amerykanka może pluć sobie w brodę, ponieważ w trzecim secie nie wykorzystała piłki meczowej przy stanie 5:4.

Los Vandeweghe podzieliła Kiki Bertens (Holandia). Kolejna z faworytek przegrała 6:7(6) 6:2 2:6 z Andreą Petkovic (Niemcy). Obie zawodniczki nie znajdowały się ostatnio w wysokiej formie, a na dodatek lepiej radzą sobie na wolniejszych nawierzchniach. Słabości rywalki lepiej potrafiła wykorzystać Petkovic, która po 2 godzinach i 29 minutach mogła cieszyć się z awansu do 1/8 finału. Tam czeka ją starcie Natalią Wichliancewą (Rosja).

Od przekonującego zwycięstwa zmagania w Den Bosch rozpoczęła Kirsten Flipkens (Belgia). Półfinalistka Wimbledonu sprzed kilku lat ograła 6:1 6:2 Madison Brengle (USA). Belgijka w zestawieniu bezpośrednich starć objęła prowadzenie 2:0, ponieważ dwa lata temu, także bez straty seta, wygrała z Brengle w Luksemburgu.