Czy Nadal i Djokovic zagrają w Australii?

W wywiadzie dla dziennika „The Age” Craig Tiley, dyrektor Australian Open mów o tym czy wielcy gracze zagrają w Melbourne.

Gracze, którzy mają teraz pozytywny wynik testu, jak Rafa, mają czas, by wrócić do zdrowia. Bycie zakażonym nigdy nie jest dobre, ale w sytuacji, gdy chcesz zagrać w Australian Open, to teraz jest na to odpowiedni moment.

Novak chce zagrać w Australian Open. W sprawach medycznych z nikim nie rozmawia o swojej sytuacji, a ja nie zamierzam tego kwestionować. Jeśli Novak pojawi się w Australian Open, to znaczy, że albo będzie zaszczepiony, albo będzie miał zwolnienie medyczne. To jego wybór dotyczący spraw zdrowotnych i prywatnych. Nie będziemy go prosić ani zmuszać, by to ujawnił.

Wspaniałą rzeczą jest to, że wszyscy przyjeżdżający do Australii będą zaszczepieni. Procent tych, którzy będą mieć zwolnienie medyczne, będzie bardzo mały. Jeśli jakikolwiek tenisista, kibic bądź osoba pracująca przy turnieju będzie na miejscu, to oznacza, że jest zaszczepiona albo ma zwolnienie medyczne zatwierdzone przez Australijski Rejestr Szczepień. To zapewnia nam bezpieczeństwo i dodatkowy poziom komfortu – zakończył Craig Tiley