Challenger Szczecin: Wygrany Majchrzak, porażka debli

53
Andrzej Szkocki

W pierwszej rundzie debla para  Walkow/Zielinski  wygrała 6:3, 6:4 z duetem Margaroli/Vega Hernandez. W pierwszym secie Polacy dwa razy prowadzili z przewagą breaka, po siedmiu gemach mecz przerwano z powodu deszczu. Po wznowieniu nasi zdobyli breaka, przy 5:3 obronili break-pointa i wyszli na prowadzenie. W drugiej partii jedno przełamanie.

Po kilku godzinach musli zagrać kolejne spotkanie. Tym razem jednak przegrali 7:6(4), 3:6, 0:10 z parą Goransson/Lammons. Duet Reese/Verbeek ograł 6:4, 6:4 parę Drzewiecki /Martos Gornes. W pierwszym secie trzy breaki, dwa dla rywali. Polak i Hiszpan mieli break-pointa przy 5:4. W drugiej partii dwa przełamania dla przeciwników.

W drugiej rundzie gry pojedynczej Kamil Majchrzak pokonał 6:3, 6:2 Roberto Carballesa Baena (Hiszpania). W pierwszej partii było jedno przełamanie, miało miejsce w szóstym gemie. Po nim Polak obronił cztery break-pointy. W drugiej partii dwa breaki dla Kamil, musiał wybronić dwa break-pointy.